Prosinec v naší družince

Prosinec v družince byl sice krátký, ale zato plný aktivit. První adventní týden jsme v družince zahájili povídáním o sv. Mikuláši a sv. Barboře. Četli jsme legendy o jejich životě a zvycích, které se k těmto svátkům váží. Děti si vyrobily z papíru postavičky Mikuláše, čerta a anděla. Druhý týden se děti dozvěděly, že v dávných dobách obcházely stavení podivné bytosti zvané Lucky. Příjemným zpestřením bylo sportovní odpoledne uspořádané studenty pedagogické fakulty UK. Na Den otevřených dveří jsme si připravili vánoční dílničku a vyráběli z keramiky zvonečky. Poslední školní den probíhalo v duchu vánočního čajování s ochutnávkou cukroví. Děkujeme všem za milé dárečky a přejeme krásné vánoční svátky. Na shledanou v novém roce!

Monika Máslová